З Донецька треба зробити для привабливості "український Детройт", - Ирена Карпа

Ирена Карпа. Фото Алины Балабан.

Ирена Карпа. Фото Алины Балабан.

События
25 апреля 2014 21:57
Автор: Анна Покровская , Юрий Береза

Одна из участниц завершающего дня литературного фестиваля в "Изоляции" Ирена Карпа развернуто ответила корреспонденту Vgorode на три простых вопроса. Интервью публикуется на том языке, на котором велась беседа. 

- Що такі фестивалі можуть дати людям?

- Мені взагалі подобається ця концепція перетворення індустріальних просторів на мистецькі. У Берліні такі місця є, в Барселоні, коли щось таке неюзане. Донецьк в цьому сенсі виступив одним з піонерів, мені дуже приємна така концепція. Що з цього місця не будуть робити "комєрческій центр", а місце для тусовкі панків та молодих митців. Для Донецька важливі такі перформанси, щоб люди бачили живих героїв, опініон-мейкерів. Взагалі, це важливо для кожного міста України, але зараз більш за все для південно-східних регіонів побачити живу людину, а не якісь російські, зомбічні штуки. Для опініон-мейкерів теж важливо бачити людей тут. Щоб можна було складати об'єктивну картинку, не ставати жертвами стереотипів. Та щоб не бовкнути чогось дурного, про що потім пошкодуєш.

- Як зараз в Києві дивляться на схід України?

- Як на все це дивляться? Ну на слов'янців дивляться печально, звичайно. Всім зрозуміло, що це такі маніпуляції, які покликані для того, щоб зірвати вибори. Швидше за все, ці області не відіжмуться, але Путіну вигідно дестабілізувати обстановку. Вибори, до речі, зірвуть: просто займеться декілька пунктів голосування і все, прийдуть "зельоні чєловєчкі" і вибори перенесуться. Це вигідно також декільком кандидатам. Прогноз невтішний. Є люди, які адекватні. Вони бачуть, який мусується конфлікт. Люди, які менш адекватні, звісно, становляться жертвами всіх цих стереотипів та маніпуляцій про мову. У нормальній цивілізованій державі жодне походження не повинне складати проблему. Важливо який ти громадянин - чи живеш ти за якимось законом, чи за "бєспрєдєлом". 

У нормальній цивілізованій повинна бути толерантність однієї людини до іншої, незважаючи на будь-які відмінності: культурні, релігійні та статеві. Це все мусується заради кремлівських інтересів. Багато моїх друзів зі Сходу кажуть мені: "Ну ось, все, ви злили Схід". Це неправда. От в мене концерт буде в Миколаєві скоро. Для мене Схід завжди буде важлий, тим паче що тут народилась моя мама. Україна єдина - я в цьому впевнена. В нас є такий архетиповий багаж, що нас об'єднує: пісні, культура, мова, релігія. А оці всі речі зараз штучно нав'язуються, але вони б'ють так глибоко, за межі інтелекту. І, звісно, що среднєстатестичний українець буде падати від зомбування та промування мозку.

- Що треба робити для того, щоб схід та захід країни були разом? Дереш казав про те, що потрібно розмовляти. Бабкіна казала про те, що повинні підвищітися соціально-економічні стандарти в країні.

- Я думаю, що подорожі в межах країни не допоможуть, тому що не треба бути особливо багатим, тобто на квиток на потяг, вибачте, може собі заощадити будь-який студент чи молодий офісний робітник. Коли я не можу дозволити собі Європу з різних причин, то я їду до Львова, тому що там багато кав'ярень, така вулична атмосфера. Просто щоб розслабити мозок. Це дійсно треба робити, але Донецьку треба буде напружитись, щоб привернути увагу туристів сюди. Але такі штуки як ця (літфест, - прим.авт) - це вже атракція. Якщо тут весь час будуть відбуватися кінопокази, концерти, виставки, то це буде ще одна з таких штук типу: "Поїдемо в український Детройт, подивимося, що вони тут роблять". 

Чи можна робити якусь гру сталкерів, якщо є закинуті промзони. Це теж буде атракція. Вибачте, з Чорнобиля зробили таке собі нормальне вливання в бюджет через туристів. На все це треба дивится під кутом, свіжим мозком. Все, що придумують студенти - це завжди виграшні ініціативи. Це люди такі, на ентузіазми все роблять, поки вони не погрязли в кредитах, дітях і в них ще є шанс. Коли тобі нічого втрачати, то ти можеш стати класним революціонером. Коли ти обрастаєш власністю та умовностями, то тобі становиться робити це все важче.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДОНЕЦКА:

Видеофакт: как прошел первый день литфеста в "Изоляции"

Видеофакт: как прошел второй день литфеста в "Изоляции"

Видеофакт: как прошел третий день литфеста в "Изоляции"

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях