Схід та Захід повинні спілкуватися, щоб бути разом, - Любко Дереш

Куратор литературного фестиваля в "Изоляции" Любко Дереш. Фото Анны Манухиной.

Куратор литературного фестиваля в "Изоляции" Любко Дереш. Фото Анны Манухиной.

События
23 апреля 2014 18:53
Автор: Daria Kornilova , Юрий Береза

Сегодня, 23 апреля, начал свою работу литературный фестиваль в "Изоляции". Его куратор, писатель Любко Дереш, рассказал корреспонденту Vgorode для чего проводится мероприятие и что нужно делать для того, чтобы "схід та захід були разом".

Интервью приводится на языке оригинала.

- Яка мета цього фестивалю і що ви хочете донести до донеччан?

- Мета проста - популяризувати читання, популяризувати культуру. Дати людям натхнення, дати їм змогу бути більш креативними.

- З всіх, хто бере участь у цьому літфестивалі - не  всі письменники. Чому?

- Так, цей фестиваль дійсно мультидисцплінарний. Це зроблено для того, щоб збагачувати літеатуру якимись новими сенсами. Я впевнений, що коли письменник спілкується з політологом, культурологом чи філософом він здобуває для себе щось нове. Потім він це може використати в своїй творчості. Нам цікава ця участь. Тобто, перехрестне запилення може відбутися саме в спілкуванні. Ми створюємо ситуацію для цього: коли є круглий стіл, коли є дискусія, коли є гостра модерація. Таким чином за одним столом опиняються і літератори, і політологи, і знавці медіа. Метою цього є так постійне збагачення.

- Чому в Києві були здивовані тим, що фестиваль буде проходити саме в Донецьку?

- Вони були здивовані тим, що в Донецьку ніяких літфестів не проводилося. Але по-перше, тут є "Ізоляція". По-друге, Донецьк зараз - місто-символ. І проводячи фестиваль тут ми робимо вплив на те, як тут сприймають весь східний регіон. Якщо ми привносимо сюди культурні ініціативи, щось піднесене та пов'язане з цими речами (з літературою, поезією, культурою), то це йде на руку регіону, змінюється його образ відчуженця на образ такого місця, де може відбуватися щось цікаве, потенційне, що зможе розвивати регіон.

- Ви вже не вперше в Донецьку та спілкувалися з культурним колом міста. Як вважаєте, чого саме не вистачає тут?

- Мені здається, що не вистачає атмосфери та відчуття безпеки для можливості розвитку схожих із "Ізоляцією" культурних сил. Ми вважаємо, що цей фестиваль допоможе, хоч і не зразу, але запанувати такій атмосфері в регіоні. А в сприятливій атмосфері зростають сприятливі проекти. Ми сподіваємося, що люди зі схожими намірами теж почнуть проявлятися, буде якась співпраця. Можливо їх незалежні проекти, які будуть працювати на схожі цілі.

- Що потрібно зробити для того, щоб "Схід та Захід були разом"?

- Я можу відповісти на це питання не як політолог, а як письменник. Потрібно спілкуватися. Потрібно комунікувати, бо це перший крок для того, щоб почути іншого, тобто обмін думками. Нехай спочатку це буде змішно з якоюсь агресією, зневірою. Але крок за кроком та ця отрута буде витікати і за нею обов'зково піде солодощ. Тобто, коли по іншу сторону цього розділу побачать, що там є такі самі люди, з такими ж потребами, цілями, цінностями. А це вже буде гідна основа для розуміння та співпраці.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДОНЕЦКА:

Хроника дня: что сейчас происходит в Донецке и регионах

Референдум обойдется Донецку в 8 миллионов гривен

Приехали: в Донецке снова дорожает проезд в муниципальном транспорте

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях