Волноваська медицина потребує лікування

На думку губернатора, проведення виїзних засідань сприяє вирішенню на місці проблем, що розглядаються.

За словами Андрія ШИШАЦЬКОГО, медицина регіону давно потребує оперативного втручання, однак у Волноваському районі деякі медичні показники є набагато нижчими за середньообласні. Так на десять тисяч населення тут припадає лише 20 лікарів – це майже удвічі менше, ніж в середньому по області. Питома вага медпрацівників пенсійного віку в районі складає майже 35 % при середньообласному  показнику близько 30.

Рівень захворюваності місцевого населення також викликає занепокоєння регіональної влади. Зокрема, показник інвалідності дітей тут перевищує обласний  на 12,5 %.

Не сприяє покращенню медичного обслуговування в сільській місцевості і поганий стан доріг, через який подекуди стає неможливим налагодити регулярне транспортне сполучення, аби люди могли дістатися медичних закладів.

- Президент України поставив завдання наблизити медицину до людей, зробити її якісною. Ми маємо докласти усіх зусиль аби наші громадяни відчули турботу держави, - зазначив Андрій ШИШАЦЬКИЙ, звертаючи увагу місцевих керівників на необхідності скорішого вирішення всіх проблемних питань.

В свою чергу голова Волноваської райдержадміністрації Володимир НЕСТЕРЕНКО запевнив, що у найближчі півтора – два роки усі недоліки в реалізації на території району медичної реформи будуть усунені.

Так вже усі сільські та селищні ради наразі вирішують питання про виділення житла та земельних ділянок для молодих спеціалістів, завершується ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в Андріївці. Районна влада наразі працює з автоперевізниками аби ті скорегували власні маршрути таким чином, щоб людям з віддалених сіл біло зручно діставатися найближчих медичних закладів. Також, за словами Володимира НЕСТЕРЕНКА, райдержадміністрація веде переговори з фармацевтами щодо відкриття у приміщеннях фельдшерсько-акушерських пунктів аптечних кіосків.